Kábova hasičská neděle

Promočená travnatá plocha sportovního areálu v Kamenici na Líchách se po vydařené sobotní okrskové soutěži proměnila na kulturní stánek. Neděle 16. května 2010 byla o to slavnostnější, protože celý městys Kamenice si připomněl v rámci 135. výročí založení SDH Kamenice osobnost pro náš sbor nejvýznamnější, doktora Arnošta Kábu.

Akce byla nazvána „ Kábova hasičská neděle „. Na počátku programu zahrála kamenická dechová hudba známé písničky. Slavnostní pochod kamenických hasičů s hasičským praporem se vypravil z „hasičovny“ a následně nastoupil na vydlážděné cvičné ploše sportoviště. Tam za účasti významných hostů po projevu paní starostky Mgr. Evy Jelenové byla slavnostně předána a posvěcena stuha, kterou daroval městys Kamenice. Velice emotivně působilo setkání a zdravice vnučky Dr. Arnošta Káby, která na oslavu přijela.

Následovalo představení loutkového divadla pro děti. Právě loutkové divadlo bylo druhou velkou vášní doktora Arnošta Káby. Koncert skupiny BEATLES Revival z Kladna přilákal v nedělním sychravém počasí spoustu příznivců významné legendy beatové hudby a stal se tak skvělou tečkou slavnostního nedělního podvečera.