Košt mladých vín 2009.

Čtvrtý ročník koštu mladých vín s cimbálovou muzikou Zádruha se konal jako každý rok dne 16. 11. 2009. Tuto akci opět pořádalo SDH Kamenice ve spolupráci s místním sdružením Orel Kamenice. V sále kamenické orlovny zahrála cimbálová muzika Zádruha, která výborně přispívala k dobré náladě při koštu a konzumaci mladých vín, například: Veltlínské zelené, Ryzlink  Vlašský, Neuburské Bílé, Müller Thurgau, Zweigeltrebe, Frankovka, Modrý Portugal, Alibernet a Mešní víno. Na ochutnávku byly dovezeny i vzorky vín z městečka Poysdorf od našich jižních sousedů.

U vstupu obdržel každý návštěvník malý dárek na krk v podobě skleničky ve zdobeném pouzdře, který výborně napomohl při koštu vín.

Nesmíme zapomenout na ukázku Moravské besedy, kterou zatančili v krojích dámy a pánové z místní organizace Orel Kamenice. Tuto ukázku ocenili návštěvníci bouřlivým potleskem.

Tento košt mladých vín, byl jako vždy, předem vyprodán. Každým rokem má tato akce větší prestiž a přináší do naší oblasti kousek kultury z vinařských krajů.

Více fotografií naleznete zde v galerii.