Markvartice 5. 6. 2010, Pavlov 6.6. 2010 - okresní liga MH

Markvartice

Letní počasí přivítalo mladé hasiče na soutěži okresní ligy v sobotu 5.června 2010 v Markvarticích. Již na první pohled je zřejmé, že pořadatelé vylepšili svoje cvičiště o asfaltovou plochu. 21 startujících družstev nijak nerozhodilo dobře fungující technickou četu.

Soutěže jsme se zúčastnili pouze se dvěma družstvy, protože některým rodičům se zdálo, že dvě soutěže za víkend je moc a mladé na soutěž nepustili. Kamenice A mladší předvedlo zdárně oba pokusy požárního útoku a umístilo se na pěkném šestém místě z deseti soutěžních družstev. Naši starší i přesto, že vylepšili od minulé soutěže svůj čas na 20,65 a obsadili místo jedenácté. Je to pro nás velký krok dopředu. Za objektivem sledovala činnost družstev a vedoucích Leoše a Mirky teta Danka. S mašinou jsme vypomohli při útoku MH z Dobronína neboť jejich měla závadu.

Po osmnácté hodině odjíždíme do Kamenice a snažíme se hadice umístit tak aby co nejlépe vyschly. Vždyť zítra ve stejný čas máme soutěž v Pavlově.
Všechny fotografie jsou uloženy zde v galerii.

Pavlov

Na prohřáté ploše před hasičovnou jsme sušili ještě mokré hadice z Markvartic. Dnešní neděle 6.května patří Pavlovu. Po obědě jsme se sešli bez větších problémů a vyjeli do Pavlova na cvičiště.
Startovalo se na dvou základnách ovšem na jedny terče. Z každé základny se proto muselo vybíhat šikmo těsně kolem časomíry a rozhodčích. Toto nešťastné uspořádání se pořádajícím vymstilo. Několika družstvům odpadla pulspojka na rozdělovači. Nám také zase prasklo druhé béčko u rozdělovače. V druhém kole pravděpodobně z těchto důvodů  „odešla“ časomíra. Na příští soutěž budeme mít kompletně nové hadice.
Kamenice mladší A se umístili na skvělém 4. místě. Mladší Béčko dnes soutěžilo také a nasbíralo další bodíky do soutěže. Oba útoky mělo platné. Starší družstvo opět vylepšilo čas , ale i přesto se umístili v polovině žebříčku. Ve starších začínáme a máme silnou konkurenci zkušených a zručných, patnáctiletých mladých hasičů. Máme stále co zlepšovat. Na základně s námi pracovali Leoš s Mirkou. Děkujeme rodičům za účast a podporu.
Únava dvou soutěžních, tropických dnů byla na nás vidět a to, že máme jít zítra do školy nechce nikdo ani slyšet. Přijeli jsme v podvečerních hodinách domů a už se těšíme na příště.

Všechny fotografie z této soutěže jsou zde v galerii.