Nová Říše - Závod hasičské všestrannosti - 2.10. 2010.

Tak začínáme nový ročník celoroční soutěže Hry Plamen pro rok 2010/2011 závodem hasičské všestrannosti. Letošní okresní kolo se konalo v sobotu 2.října 2010 v pro nás dost vzdálené Nové Říši. Prezentace byla do osmé hodiny což pro nás znamenalo v sedm hodin vyrazit naší „ávkou“ na padesátikilometrovou vyjížďku.
         Sobotní chladivé ráno nám ani tak nevadilo,protože jsme věděli, že před soutěží naší mladí A převezmou pohár za 3.místo v jihlavské okresní lize.
         Pořadatelům musím vytknout zbytečně naplánovaný brzký příjezd družstev,neboť prezentace a kontrola průkazů soutěžících byla přímo na startu závodu a my v té zimě zbytečně minimálně hodinu postávali.
         První startovala mladší hlídka: Eliška,Soňa,Mirka,Zdeněk,Klárka . Tato hlídka se umístila na skvělém 3. místě ve své kategorii. Musíme se snažit získat alespoň tři nové hasiče do mladšího družstva neboť by byla velká škoda nezúčastnit se kola jarního pro nedostatek mladých.
         Nově vzniklé družstvo starší B - složení hlídky: Ondřej,David,Vojta Kameník,Karolína a Adéla. Náročnost pro starší poprvé prověřila jejich fyzičku na velmi náročné trati a odhalila nedostatky, které musíme ještě pečlivou přípravou zlepšit.
         Druhým rokem běžela hlídka starší A : Tomáš, Filip, Vojtěch Semerád, Veronika a Lucie . Od nich jsme očekávali lepší výsledek neboť někteří tuto soutěž běželi po páté.
         Přesto jsme velmi rádi za účast všech třech družstev SDH Kamenice v soutěži . Pílí a vytrvalostí se dá stále vše zlepšit – jen chtít.

Více fotografií naleznete zde ve fotogalerii.