POLNÁ - Závod hasičské všestrannosti - 3.10. 2009.

Mrazivé říjnové ráno s vycházejícím pichlavým sluncem vytáhlo všechny kamenické, mladé hasiče o něco dříve z postelí. Každý se oblékal a připravoval, aby bylo možné v devět hodin vyrazit  do Polné na městský stadion.Tam se konal mimo branného závodu i běh na 60 m s překážkami. Opět lze konstatovat, že když o něco jde, tak to bereme všichni vážně.Sešli jsme se totiž všichni přihlášení tj. v počtu 21 členů.Před závody jsme přijali dva nové kamarády - Klárku Fejtovou a Jakuba Procházku. Právě Kuba byl ten statečný náhradník.

Mladší družstva startovala jako první, proto první hlídka ve složení Eliška,Kája,Marťa, Vojta Kameník ,Zdenda a druhá hlídka – David,Domča,Mirečka,Klárka a Pavlík se vydali na start, který byl mimo stadion s Mirkou a Kubou. Ti pečlivě hlídali čas startu a následně očekávali družstva v cíli s limonádami pro žíznivé závodníky.

Mezi tím starší na stadionu běhali za asistence Leoše a Pavla šedesátky – jednotlivce. Po rozcvičení a upevnění startovních čísel se ve dvou pokusech závodu zúčastnil Tomáš Neckař ( 20,23s – 13.místo z 21), Ondřej Nevosad  ( 27,72s – 19.místo z 21) a Veronika Pojmanová ( 19,44s – 10.místo z 18). Po doběhu mladšího družstva běhali šedesátky – jednotlivce také Eliška Neckařová (27,08s – 15.místo z 18) a Karolína Baborová (16.místo z 18).Obě mladší i Veronika závod běželi poprvé. Všem závodníkům blahopřejeme.

Následoval branný závod starších, kde v první hlídce běžel Ondra,Tomáš,Víťa, Veronika s Luckou a hlídka druhá ve složení Dušan Komárek,Filip,Marek, Bára a Vojta Semerád.

V závodě hasičské všestrannosti naši mladší hasiči obsadili skvělé 3. místo z 9-ti a starší v silné konkurenci 9.místo z 16-ti. Mnoho věcí můžeme na příště zdokonalit  a  vylepšit.