Vysoké Studnice - soutěžní soustředění mladých hasičů okrsku K. VOZÁBA.

V pátek 8.května 2009 -  den státního svátku, uspořádal okrsek Karla Vozába přátelské, soutěžní soustředění mladých hasičů ve Vysokých Studnicích . Začátek soutěže byl ve 13:00 hodin na místním travnatém hřišti. Na první pohled nás zaujal jeho velký sklon k jedné bráně, pravděpodobně bude obsazená vždy družstvem soupeře. Celá obec Vysoké Studnice je  hlavně rozložena
na jednom z mnoha kopců Vysočiny …proto „hledej rovinu na kopci“ poznamenali „místní“ , mezi kterými máme spoustu dobrých kamarádů .

Byli jsme vybráni jako první na štafetu dvojic.Obě naše družstva A i B provedla tuto disciplínuv pro nás zatím nejlepším čase. Na okresní kolo hry Plamen, však máme ještě stále co zlepšovat.V rámci zdokonalení techniky této disciplíny jsme štafetu dvojic provedli cvičně ještě jednou.

Námi oblíbený požární útok, byl v tomto terénu o něco obtížnější. Za týden se zde bude konat okrsková soutěž mužů a žen, uvidíme co tomu řeknou naši dospělí hasiči. První kolo útoků - družstvo A i B má platný pokus. Béčko mělo velkou kliku neboť se jim současně při sražení terče „svlékla“ hadice B z půl spojky. Druhý pokus jsme zvládli s vypůjčenou hadicí.

Současně s naší soutěží probíhala i okresní soutěž dorostu, která tak zastínila soutěžní soustředění okrsku. Naše snaha a bojovnost, která je zřejmá z fotografií, umístění na prvním a druhém místě v kategorii mladší nebyla odměněna ani diplomem, což nás všechny samozřejmě mrzelo. Odjíždíme domů s pocity, které nám ani drobná sladkost nemůže napravit.

Děkujeme paní Lence Příhodové za drobné odměny pro každého soutěžícího člena družstev, kterými nás obdarovala a tak ocenila naše páteční snažení.