Zásahy JSDH - Rok 2008

Silnice z Kamenice směr Pavlínov asi 1 km za částí obce Brodek.

Datum: 25.11.2008 18:19 - 19:48

Objekt: Osobní automobil

Prostor: Vozovka - struha

Technika: CAS 32-T148, DVS A30

Velitel: Nevosad Jiří

Členové: Krejčí Jaroslav, Neckář Leoš, Klíma Jan, Javůrek Milan, Kalina Jiří, Paul Radek, Paul Michal, Maštera Jiří.

Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár vozidla AUDI TT na konci druhé fáze hoření. Byl nasazen vysokotlak a jeden proud C. Po příjezdu RZA ze stanice Jihlava byl nasazen vysokotlaký proud se smáčedlem. Po příjezdu CAS z HZS Jihlava bylo předáno velení veliteli čety. Byla doplněna CAS SDH Kamenice z CAS HZS Jihlava a na proud „C“ byl dán přiměšovač. Vozidlo bylo dohašeno vodou s přiměšováním PYROPOOL.

Skládka Henčov.

Datum: 30.6.2008 16:57 - 21:53

Objekt: Skládka

Prostor: Objekt skládky

Technika: CAS 32-T148

Velitel: Krejčí Jaroslav

Členové: Klíma Jan, Paul Michal, Javůrek Milan.

Po příjezdu na místo zásahu nás velitel zásahu určil na kyvadlovou dopravu vody. Dva členové jednotky prováděli dohašování jedním proudem "C".

Zhoř u Jihlavy, Zemědělské Družstvo.

Datum: 27.6.2008 16:51 - 28.6.2008 11:56

Objekt: Velkokapacitní seník

Prostor: Areál Zemědělského družstva Zhoř

Technika: CAS 32-T148, DVS 12

Velitel: Krejčí Jaroslav

Členové: Klíma Jan, Paul Michal, Javůrek Milan, Nevosad Jiří, Vaněk Jiří, Paul Radek, Kalný Josef.

Po příjezdu jsme byli určeni velitelem zásahu k dálkové dopravě vody od rybníka pod Zhoří. Po dohodě s velitelem zásahu proběhlo v 23:30 hod. střídání zasahujících hasičů v počtu 1+2.

Činnost čerpadla cca 16 motohodin. Doprava hasičů pro vystřídání vozidlem DVS A30 43 km.

Silnice 351 z Kamenice směr Třebíč asi 1 km za Kamenicí.

Datum: 25.6.2008 20:18 - 21:34

Objekt: Strom

Prostor: Vozovka

Technika: DVS 12

Velitel: Nevosad Jiří

Členové: Krejčí Jaroslav, Paul Michal, Vaněk Jiří, Klíma Jan, Maštera Jiří.

Při příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o rozlomenou třešeň, která byla přes silnici 351 z Kamenice směrem na Třebíč asi 1 km za obcí Kamenice. Třešeň byla rozřezána a umístěna mimo vozovku. Při návratu na základnu nás zastavil místní občan, který nás informoval o spadlém stromě na silnici z Kamenice směr Brodek hned za Kamenicí. Na místě se jednalo o rozlomenou lípu. Část lípy, která ležela přes silnici jsme rozřezali a odstranili mimo vozovku.

Silnice 351 z Kamenice směr Věžnice asi 1 km za Kamenicí.

Datum: 1.3.2008 11:10 - 11:31

Objekt: Strom

Prostor: Vozovka

Technika: DVS 12

Velitel: Nevosad Jiří

Členové: Nováček Radek, Wasserbauer Leoš.

Událost nahlášena místní osobou. Po konzultaci s KOPIS jsme vyjeli na místo zásahu. Při příjezdu na místo zásahu jsme zjistili, že se jedná o dvě vyvrácené jabloně, které leží přes vozovku. Jabloně byly rozřezány motorovou pilou. Během zásahu se na místo dostavila služba z SUS Jihlava středisko Kamenice a místo jim bylo předáno.