Zásahy JSDH - Rok 2010

Zahoření sazí v komíně bytového domu v Kamenici.

Datum: 9.12.2010

Čas: 19:50 - 20:36 hod.

Adresa: Kamenice 403

Objekt: Bytový dům

Prostor: Komín

Technika: CAS 32 T148, DVS Avia 30

Velitel: Jiří Nevosad

Strojník: Jan Klíma, Jiří Maštera

Členové: Milan Javůrek, Radek Paul,Jaroslav Krejčí, Leoš Neckář, Michal Paul, Filip Procházka, Jiří Kalina.

Jednotka průzkumem zjistila, že se jedná o zahoření sazí v komíně. Byl zkontrolován celý obvod komínu od ústředního kotle na půdu.
Komín byl chladný. Osádka vozidla DVS Avia 30 byla ponechána na místě zásahu v záloze. Jednotka Luka byla ponechána také v záloze.
Saze se nechaly vyhořet. Po příjezdu profesionální jednotky, bylo velení předáno.

Požár bývalých fotbalových kabin na fotbalovém hřišti.

Datum: 13.10.2010

Adresa: Kamenice, místní část Na Líchách

Objekt: Bývalé fotbalové kabiny

Prostor: Fotbalové hřiště

Čas: 18:36 - 19:30 hodin

Velitel: Černý Petr

Strojník: Kalina Jiří

Členové: Nevosad Jiří, Neckář Leoš, Javůrek Milan, Krejčí Jaroslav, Paul Michal,

Jednalo se o požár, jedné stěny dřevěné boudy a tepelné izolace ve stěně. Požár byl zlikvidován vysokotlakým proudem. Konstrukce stěny byla rozebrána a prolita vodou.

Na místo dorazily jednotky SDH Luka Nad Jihlavou a HZS Jihlava.

Spadlý strom do silnice č.351, směr Kamenice - Věžnice

Datum: 15.8.2010

Adresa: Silnice 351 z Kamenice směr Věžnice asi 4 km za Kamenicí.

Objekt: Strom

Prostor: Vozovka

Čas: 10 : 17 - 10 : 59 hodin

Velitel: Maštera Jiří

Strojník: Maštera Jiří

Členové: Neckář Leoš, Paul Michal, Paul Radek.

Událost byla nahlášena operačním střediskem. Po konzultaci s KOPIS jsme vyjeli na místo zásahu. Při příjezdu na místo zásahu jsme zjistily, že se jedná o vyvrácený strom, který leží přes vozovku. Strom byl rozřezán motorovou pilou. Po rozřezání byl proveden úklid vozovky.

Chlum - vyhledávání osoby

Datum: 8.5.2010

Objekt: Cesty, pole, lesy

Prostor: Katastr obce Chlum, Kouty, Radošov

Technika: DA Avia 30

Velitel: Nevosad Jiří

Strojník: Kremláček Jan

Členové: Paul Michal, Črný Pavel, Neckář Leoš, Krejčí Jaroslav, Wasserbauer Leoš

Po příjezdu na shromaždiště jsme dle pokynu policie počkali na psovody a byli rozděleny do skupin. Naše jednotka byla rozdělena do dvou skupin. K obou skupinám byl přidělen domácí občan. Jedna skupina byla odeslána směrem Pavlovce a Kouty, druhá směrem Pavlovce a Radošov. Prováděli jsme vyhledávání osoby převážně podél polních a lesních cest. Po informaci v radiostanici o nalezení osoby jsme se vrátili zpět na shromaždiště. Příslušník policie – velitel zásahu nás odeslal na základnu.